9:04 صبح | ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65535 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ شهريور - 1:56 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

مردم خم به ابرو نیاوردند؟!

محمد مهدی مازنی
حسن روحانی رییس جمهور ایران گفته است "کسی باور نمی کرد مردم تحریم ها را تحمل کنند و خم به ابرو نیاورند". این سخن آقای رییس جمهور از دو منظر قابل بررسی است. اول آنکه کدام مردم؟! از نگاه آقای رییس جمهور کدام مردم خم به ابرو نیاوردند؟ جناب آقای رییس جمهور نمی خواهد با مردم صادقانه صحبت کند. آنچه ما در سیمای مردم می بینیم نه تنها خم بر ابروان افتاد بلکه چهره ای تکیده از مشکلات بسیار است. 
نا امیدی در این کشور موج می زند. کمتر جوانی را امیدوار به آینده می بینیم. اوضاع به گونه ای است که مردم نتیجه انتخابات آمریکا را مهمتر از نتیجه انتخابات خودمان می دانند. 
آقای رییس جمهور! اوضاع آن گونه نیست که مشاوران تان می گویند. مردم خسته اند. از سوء تدبیرها و تصمیمات نادرست که کمر اقتصاد را خم کرده. مردم نگران آینده اند. هم سرمایه داران نگرانند و هم طبقات فرودست. شما در چهره مردم جز بی آیندگی چه می بینید که می گویید خم به ابرو نیاوردند؟ آبان 98 چهره بخشی از مردم را دیدید. 
دوم آنکه چرا می خواهید برای بیگانگان سخنرانی کنید. چرا مخاطب سخنان شما همیشه آمریکا است. هر بار که سخنرانی می کنید گویی در برابر دولت آمریکا مشسته اید یا در مقر سازمان ملل. با مردم خودتان سخن بگویید. روی تان به سمت مردم باشد. ببینید که آیا این سخنانتان را باور می کنند.
جناب آقای رییس جمهور!
به مردم وعده گشایش اقتصادی دادید اما بدانید که راه گشایش اقتصادی از گشایش سیاسی می گذرد. نه از راه وعده های تو خالی. نه با شعار گفتاردرمانی. که البته گفتار درمانی هم دیگر محلی از اعراب ندارد.
آنچه امروز شما در اندرونی پاستور می بینید آن چیزی نیست که در خانه های مردم و در خیابانها می بینیم. مردم هم خم بر ابروانشان افتاده و هم بر صورتشان گرد نا امیدی نشسته. هر چند هنوز هم فرصت هست. یک سال دیگر از عمر دولتی که هزاران امید در دل مردم ایجاد کرد باقی است. قدمی بردارید. 
 
 

 سر خط اخبار 

نرخ ارز سامانه سنا آخرین تغییرات تا ١٣٩٩/٠٦/١٢

چرا توافق ابوظبی - تل‌آویو دوام نمی‌آورد؟

 
 
 
 
 

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: