11:26 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 65543 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ شهريور - 1:53 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند

 مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقام‌های بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان) باشند.


این اولین بار است که این نهاد بلندپایه بهداشتی آمریکا زمانی دقیق برای برنامه توزیع واکسن اعلام می‌کند. معین کردن تاریخ از آن لحاظ اهمیتی سیاسی پیدا کرده است که چنین تحولی در صورت تحقق، تنها چند روز قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خواهد بود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی این کشور در پی انتخاب مجدد است و منتقدان ابراز نگرانی کرده‌اند که ممکن است او مقامات بهداشتی فدرال را برای توزیع سریع‌تر واکسن تحت فشار قرار داده باشد.

در نامه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا که نسخه‌ای از آن به رویت رسانه‌های آمریکایی رسیده، ضمن دستورالعملی از مقامات بهداشتی ایالت‌ها خواسته شده است تا مراکز پخش واکسن را تدارک ببینند و مقررات توزیع را پیشاپیش تسهیل کنند.

یک سخنگوی این نهاد به خبرگزاری رویترز گفت: «سازمان به منظور برنامه‌ریزی اولیه برای توزیع محدود احتمالی واکسن در ماه اکتبر و نوامبر با ایالت‌ها مکاتبه کرده است.»


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: