8:42 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65652 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۸ شهريور - 10:29 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
سخنگوی حزب ندای ایرانیان:

مهمتر از فیلتر شورای نگهبان در انتخابات سال آینده، فیلتر مردم است

ارائه برنامه جدید از سوی جریانات سیاسی به مردم، بسیار مهمتر از این است که در مورد تائید و ردصلاحیت‌ کاندیداها، نگرانی داشته باشند چراکه علاوه بر فیلتر شورای نگهبان و مهمتر از آن، فیلتر مردم در انتخابات سال آینده است. بنابراین احزاب و گروه‌های سیاسی باید بیشتر نگران رد صلاحیت از سوی مردم باشند.

سخنگوی حزب ندای ایرانیان گفت: احزاب و جریانات سیاسی در کشور، قبل از اینکه تکلیف خود را درباره کاندیداها مشخص کنند ابتدا باید تکلیفشان را در ارتباط با مردم، روشن کنند.


«شهاب‌الدین طباطبایی»، سخنگوی حزب ندای ایرانیان، در پاسخ به این سوال که اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰، علاوه بر نگرانی از ردصلاحیت‌ها، مهمترین دغدغه‌ای که باید مدنظر قرار دهند، چیست؟ به خبرنگار سیاسی برنا گفت: احزاب و جریانات سیاسی در کشور، قبل از اینکه تکلیف خود را درباره کاندیداها مشخص کنند ابتدا باید تکلیف‌شان را در ارتباط با مردم، روشن کنند. به بیانی دیگر گروه‌ها و جریانات سیاسی چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب باید برای وعده و وعید‌هایی که به مردم در دوره‌های مختلف داده‌اند اما محقق نشده، هم پاسخ قانع کننده‌ای پیدا کنند و هم طبق شرایط جدید، برنامه‌های جدید خود را ارائه دهند.

او افزود: ارائه برنامه جدید از سوی جریانات سیاسی به مردم، بسیار مهمتر از این است که در مورد تائید و ردصلاحیت‌ کاندیداها، نگرانی داشته باشند چراکه علاوه بر فیلتر شورای نگهبان و مهمتر از آن، فیلتر مردم در انتخابات سال آینده است. بنابراین احزاب و گروه‌های سیاسی باید بیشتر نگران رد صلاحیت از سوی مردم باشند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که اصلاح‌طلبان چه گزینه‌های تاییدصلاحیت‌شده‌ای برای انتخابات ۱۴۰۰ دارند؟ بیان کرد: در حال حاضر اظهارنظرکردن درباره تایید یا ردصلاحیت کاندیداها  زود است چرا که شرایط خاص سال آینده را با وجود بیماری کرونا باید در نظر داشت. در واقع چون اداره درست کشور و کارآمدی،  از اولویت‌های مهم و تعیین‌کننده خواهد بود بنابراین هر چه به زمان انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک‌تر شویم، وضعیت کاندیداهای تایید یا ردصلاحیت شده‌ مشخص خواهد شد.

طباطبایی اشاره کرد: درباره کاندیداها، اظهارات و گمانه‌زنی‌های بسیاری شنیده می‌شود اما برآورد بنده این است که در این دوره، کاندیداهای بالقوه بسیاری داریم اما تعداد کاندیداهای بالفعل و فعال، بسیار کم است. 
 
او ادامه داد: به بیانی دیگر همه افراد چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب به صورت بالقوه کاندیدا هستند. در این دوره به وفور با کاندیدای بالقوه مواجهیم اما کاندیدای بالفعل و به معنای واقعی فعال که بتوانند برای مردم، موثر باشند تعدادشان کم است.

این عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: بخشی از این کاندیداهای بالقوه از کاندیداهایی هستند که در دوره‌های قبل در انتخابات شرکت کردند و بخشی نیز به این نتیجه رسیده‌اند که در این دوره شرکت کنند. 

طباطبایی با بیان اینکه نام بردن از اسامی کاندیداها هنوز زود است، گفت: در حال حاضر نمی‌توان در این باره اظهارنظر دقیقی ارائه داد.3


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: