11:28 عصر | ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
پرسش
کد خبر: 64780 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ شنبه ۴ مرداد - 11:43 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری:

اصلاح‌طلبان یقینا به عنوان یک جریان سیاسی در انتخابات سال آینده، حضور دارند

در حال حاضر، بحث شخصیت‌ها و غیره مطرح نیست بحث انگیزه‌های لازم برای مشارکت مردم در انتخابات است که در اختیار یک جناح و جریان خاص سیاسی، نیست. ضمن اینکه جریان‌های سیاسی به هر حال می‌توانند این امید را ایجاد کنند اما فراتر از جریان‌های سیاسی، مجموعه قوای سه‌گانه و حاکمیت نیز باید تلاش کنند که سطح مشارکت افزایش پیدا کرده و انگیزه‌های لازم برای حضور مردم در پایِ صندوق‌های رأی، ایجاد شود.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: مهمترین مسئله انتخابات آینده، مسئله مشارکت است. جریان‌های سیاسی باید تلاش کنند که انگیزه لازم برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی ایجاد شود.


«داریوش قنبری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره چگونگی ترغیب مردم برای مشارکت در انتخابات 1400 از سوی جناح‌های سیاسی از جمله اصلاح طلبان به برنا گفت: مهمترین مسئله انتخابات آینده، مشارکت است. جریان‌های سیاسی باید تلاش کنند انگیزه لازم برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، ایجاد شود و مردم امیدوار شوند به اینکه، رأی‌شان تعیین کننده است و خواسته‌ها و مطالبات‌شان مورد توجه قرار می‌گیرد.  این یکی از بحث‌های اساسی برای انتخابات سال آینده است و به نظر من، همه نیروهای سیاسی، جدا از اینکه جناح چپ یا جناح راست باشند و اینکه متعلق به چه دیدگاه و تفکری باشند، باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند که انگیزه‌های لازم را برای مشارکت معقول و مناسب مردم در انتخابات، ایجاد کنند. 

او افزود: این بحث مهمی است، حتی مهمتر از اینکه کدام جریان سیاسی در انتخابات 1400 پیروز شود. موضوع میزان مشارکت مردم، یک مسئله اساسی و حیاتی است و باید این مسئله، مورد توجه بیشتری قرار گیرد. 

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در این باره که چگونه اصلاح‌طلبان می‌توانند بدنه اجتماعی خود را بازسازی کنند؟ تصریح کرد: در حال حاضر، بحث شخصیت‌ها و غیره مطرح نیست بحث انگیزه‌های لازم برای مشارکت مردم در انتخابات است که در اختیار یک جناح و جریان خاص سیاسی، نیست. ضمن اینکه جریان‌های سیاسی به هر حال می‌توانند این امید را ایجاد کنند اما فراتر از جریان‌های سیاسی، مجموعه قوای سه‌گانه و حاکمیت نیز باید تلاش کنند که سطح مشارکت افزایش پیدا کرده و انگیزه‌های لازم برای حضور مردم در پایِ صندوق‌های رأی، ایجاد شود. 

قنبری تاکید کرد: در حال حاضر، مسئله اصلی این است که مردم برای حضور در پایِ صندوق‌های رأی ترغیب شوند. اصلاح‌طلبان یقینا به عنوان یک جریان سیاسی در انتخاباتِ سال آینده، حضور دارند.

بیشتر بخوانید:
بیانیه حزب اراده ملت برای خروج از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات
ما هم چوب را خوردیم و هم پیاز را؟!/ برخی ناخالصی‌ها در جریان اصلاحات وجود دارد/ چهره‌های شاخص و برتر اصلاحات فقط باید مشاوره‌ دهنده باشند
جزییات جدید از وام ودیعه مسکن | برای ثبت نام کلیک کنید
پاداش بازنشستگان | خبر مهم درباره پرداخت پاداش و افزایش حقوق بازنشستگان/ حتما بخوانید + جزییات
او در پایان گفت: اینکه کاندیدای اصلاح‌طلبان چه کسی باشد دقیق مشخص نیست. به هر حال تعدادی از افراد اعلام آمادگی کردند اما مسئله اساسی، اجماع برای مشارکت و ضرورت مشارکت با توجه به تهدیدات خارجی و مسئله تحریم‌هاست که داریم. به ویژه مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، مسئله‌ای حیاتی است و در واقع نیاز به یک دولت با اجماعِ خاص و فراگیر داریم که بتواند مقابل تحریم‌ها بایستد و کشور را از این بحرانی که با روی کارآمدن ترامپ برای ما ایجاد شده، عبور دهد. 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: