9:09 صبح | ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65513 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ شهريور - 8:00 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
نظر جواد امام درباره نقش آفرینی اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰

نمی‌شود در شرایط فعلی برای مردم نسخه پیچی کرد

به نظر من بحث رویکرد اصلاحات و حمایت از مصادیق یک بحث فرعی است، زیرا ابتدا باید ببینیم نهاد‌های حاکمیتی مربوط به انتخابات چه رویکردی نسبت به این انتخابات دارند.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه از حالا نمی‌توان در زمینه انتخابات برای مردم نسخه پیچی کرد، گفت: هنوز تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فرصت باقی است.

جواد امام در گفتگو با ایسنا، درباره رویکرد اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: به نظر من بحث رویکرد اصلاحات و حمایت از مصادیق یک بحث فرعی است، زیرا ابتدا باید ببینیم نهاد‌های حاکمیتی مربوط به انتخابات چه رویکردی نسبت به این انتخابات دارند.

وی در ادامه ابراز عقیده کرد: اگر رویکرد همانند انتخابات مجلس یازدهم باشد، شاید مردم زیاد رغبتی به انتخابات نشان ندهند، بنابراین باید صبر کنیم تا رویکرد نهاد‌های حاکمیتی مربوط به انتخابات مشخص شود، زیرا سخت است مردمی را پای صندوق رای بیاوریم که اعتقاد به بی اثر بودن رای خود دارند یا می‌بینند که بر سر راه منتخب خود سنگ اندازی می‌شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه تا رویکرد‌های کلی مشخص نشود صحبت از مصادیق انتخاباتی بی فایده است، تصریح کرد: هنوز تا انتخابات فرصت باقی است. در سال۹۲هم در روز‌های آخر و پس از جمع بندی اصلاحات و رضایت عارف به کناره گیری، حسن روحانی پیروز شد و تا پیش از آن کسی باور نداشت که روحانی رای بیاورد، بنابراین هنوز فرصت وجود دارد. از سویی مردم هم هوشیار بوده و جلوتر از جریان‌های سیاسی هستند. اول باید مردم مطمئن شوند که حضورشان در انتخابات موثر است سپس ما از آن‌ها بخواهیم به کدام فرد رای دهند. نمی‌شود در شرایط فعلی برای مردم نسخه پیچی کرد.

برچسب هابرچسب ها: جواد امام,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: