7:02 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 43169 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ دوشنبه ۳ اسفند - 7:19 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

اولین واکنش رسمی به سخنان «علی اکبر ولایتی» درباره یمن

گفت و گو نیوز: یکی از وزرای کابینه مستعفی یمن، سخنان مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران را در راستای تلاش تهران برای برتری‌جویی در منطقه توصیف کرد.

به گزارش انتخاب، «محمد قباطی» وزیر اطلاع‌رسانی در کابینه «خالد بحاح» نخست‌وزیر مستعفی و فراری یمن، در واکنش به اظهارات «علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره یمن، گفت که این اظهارات در راستای برتری جویی ایران در منطقه صورت می‌گیرد.

وی در گفت‌وگویی تلفنی با شبکه الجزیره مدعی شد: نخستین بار نیست که این اظهارات تحریک‌آمیز را از ایران می‌شنویم و این مسئله برای ما در دولت قانونی یمن، تازگی ندارد. ایران پیش از این نیز، صنعا را پس از تهران، دمشق و بغداد، پایتخت چهارم خود توصیف کرده بود.

رسانه‌های سعودی‌محور می‌گویند که ولایتی گفته ایران قصد دخالت در یمن را دارد اما روز گذشته ولایتی در مصاحبه با برخی رسانه‌های ایرانی تنها گفته بود که امکان دارد در آینده دامنه همکاری ایران و روسیه به کشورهایی دیگر مانند لبنان یا یمن هم برسد.

وی اظهار داشت: تحولی بی‌سابقه در منطقه ایجاد شده است، به اینصورت که یک ابرقدرت نظامی مانند روسیه و صاحب حق وتو در شورای امنیت با قدرت اول منطقه‌ای (ایران) در مورد موضوعات منطقه‌ای هماهنگ می‌شوند که فقط موضوع سوریه ملاک نیست.دامنه همکاری ایران و روسیه،‌عراق، لبنان و در آینده حدس من این است که یمن را هم شامل خواهد شد.

110

برچسب هابرچسب ها: گفتگونيوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: