7:56 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 60887 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي - 2:40 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آمریکایی‌ها باید بساطشان را از منطقه جمع کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حضور مردم در مراسم تشییع سپهبد حاج قاسم سلیمانی مهمترین گام در ایجاد و صیانت از امنیت ملی بود، گفت که باید پاسخ خون حاج قاسم سلیمانی این باشد که نیروهای آمریکایی از منطقه فرار کنند که این گام را مجلس عراق برداشت.

 رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حضور مردم در مراسم تشییع سپهبد حاج قاسم سلیمانی مهمترین گام در ایجاد و صیانت از امنیت ملی بود، گفت که باید پاسخ خون حاج قاسم سلیمانی این باشد که نیروهای آمریکایی از منطقه فرار کنند که این گام را مجلس عراق برداشت.

به گزارش گفتگونیوز به نقل از ایسنا، ‌علی لاریجانی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب طرح سه فوریتی اقدام متقابل ایران علیه آمریکا بعد از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: این طرح با حضور اعضای شورای نگهبان در صحن مجلس مورد بررسی قرار گرفت و همه اعضای سه فراکسیون سیاسی به آن رأی مثبت دادند و در نهایت به اتفاق آرا تصویب شد. به یاد ندارم طرح سه فوریتی در مجلس تصویب شده باشد.

وی تأکید کرد: بخش‌های مختلف مجلس و احزاب سیاسی در مسئله مربوط به امنیت ملی کشور یکصدا هستند. پیش از این زمانی که آمریکا سپاه پاسداران را به عنوان گروه تروریستی اعلام کرد مجلس قانونی را تصویب نمود که به موجب آن نیروهای سندکام و نیروهای آمریکا در منطقه و موسسات و شرکت‌های آن‌ها به عنوان گروه‌های تروریستی اعلام شود. بعد از ترور شهید سلیمانی آمران و عاملان این ترور به این اقدام جنایتکارانه خود اذعان داشتند، ما هم قانون قبلی را تغییر داده و اعلام کردیم همه نیروهای زیر پوشش پنتاگون به عنوان تروریست شناسایی می‌شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این سوال مطرح می‌شود که چرا حاج قاسم را ترور کردند؟ پاسخ این است حاج قاسم عنصری مهم و تأثیرگذار در جبهه مقاومت و منطقه بود. تصور واهی آن‌ها این بود که با حذف این عنصر موثر ضربه جدی به جریان مقاومت در منطقه وارد می‌شود. حال اینکه این حادثه موجب تقویت جبهه مقاومت شد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: ما در این مصوبه به نیروی قدس سپاه که از نیروهای اصلی جریان مقاومت به شمار می‌آید ۲۰۰ میلیون یورو برای دو ماه پایانی سال ۹۸ از صندوق توسعه اعتبارات اختصاص دادیم. این اعتبار در بودجه سال آینده اضافه خواهد شد تا دشمنان بدانند با شهادت و ترور حاج قاسم سلیمانی تفکر مقاومت نه تنها از بین نمی‌رود بلکه گسترش پیدا می‌کند. اقدامات دیگری نیز در دستور کار شورای عالی امنیت ملی قرار دارد که پاسخی به حضور ارزشمند مردم هم داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با قدردانی مجدد از نمایندگان مجلس و دقت و وحدت نظر آن‌ها در تصویب مصوبه امروز و اعضای شورای نگهبان و فقهای آن‌ها، از ملت رشید ایران برای حضور بسیار چشمگیر و آگاهانه و گام‌هایی که برداشتند، تشکر کرد و افزود: مردم بدانند حضورشان مهمترین گام در ایجاد و صیانت از امنیت ملی است. باید به خواسته آن‌ها پاسخ درخور داده شود. قطعا ما به این فاجعه پاسخی می‌دهیم. پیش‌بینی‌هایی به صورت جدی در شورای عالی امنیت ملی مطرح است. ان‌شاءالله به آن توجه خواهد شد. بدانند این ضربه زدن به نیروهای اصیل مجاهدت پاسخ‌های درخوری خواهد داشت.

لاریجانی با قدردانی از مجلس ملی عراق برای تصویب خروج نیروهای آمریکا از کشور عراق گفت: از مجلس ملی عراق تشکر می‌کنم که خیلی غیرتمندانه عمل کردند. لازم است از رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور هم قدردانی کنم که این اتفاق به همت آن‌ها رخ داد. حمایت آیت‌الله سیستانی هم باعث ایجاد این تحول بزرگ شد که سپاسگزاریم.

وی تأکید کرد:‌ باید پاسخ خون حاج قاسم سلیمانی این باشد که نیروهای آمریکا از منطقه فرار کنند و به جای دیگری بروند. این گام را مجلس عراق برداشت. امیدوارم صدا را شنیده باشند. این تازه شروع است. باید بساطشان را از منطقه جمع کنندنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: