8:44 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65384 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ شهريور - 8:58 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

پاسخ توهین آمیز کیهان به مطلب انتقادی روزنامه آرمان

گفت و گو نیوز: روزنامه آرمان ملی در مطلبی درباره چاپ آگهی چندی پیش بنیاد مستضعفان در کیهان نوشت: «چرا به‌رغم وجود تعداد زیادی روزنامه که ردیف بودجه هم ندارند، تصمیم به سپردن انتشار این آگهی‌ها به کیهان گرفته شد. برای پاسخ به این سؤال 3 موضوع را می‌توان مطرح کرد؛ نخست به تصمیم فتاح برای دلجویی از کیهان بازمی‌گردد. شاید در این بخش فتاح دو هدف را دنبال می‌کرد که هدف الف، جلب آرای حامیان دلواپسانی در انتخابات است که ارگان را همفکر خود می‌دانند و هدف ب هم شاید تبدیل کیهان به عنوان ارگان انتخاباتی فتاح باشد.

اما موضوع دومی که در انتشار 8 صفحه آگهی تمام‌صفحه بنیاد مستضعفان به کیهان می‌توان مطرح کرد، تصمیم برای جلب توجه اصولگرایانی با طرز فکر فتاح و همچنین مدیران اصولگرای حاضر در بخش‌های مختلف است تا ضمن درآمدزایی برای این روزنامه، اعتماد ازدست‌رفته اصولگرایان میانه‌رو به کیهان را بازگرداند.
سومین هدف هم می‌تواند دستور سران جریان اصولگرایی به فتاح و شریعتمداری برای بهبود روابط است، چرا که تداوم اختلافات همیشگی میان اصولگرایان سبب شکست انتخاباتی آنها می‌شود؛ بنابراین پربیراه نیست اگر ادعا شود دستور صلح از بالا آمده است!»

روزنامه کیهان اما سراسیمه ودر پاسخی توهین آمیز روزنامه آرمان را روزنامه دسته چندم خواند و نوشت: " درباره ادعاهای این روزنامه دست چندم مدعی اصلاح‌طلب که بصورت گله‌وار در برخی از رسانه‌های مدعی اصلاحات نیز بازنشر شد، باید گفت؛ این آگهی تنها به روزنامه کیهان داده نشده و عیناً در روزنامه دولتی ایران، روزنامه همشهری و جام جم نیز چاپ شده است. همچنین خلاصه آن در روزنامه‌های هفت صبح، اطلاعات و شرق نیز چاپ شده است و همین یک نکته برای فهم چفت و بست داستان روزنامه آرمان کفایت می‌کند. البته به مسئولان این روزنامه حرجی نیست که خط مشی خود را به دیگران نیز تعمیم دهند و گمان کنند مواضع کیهان نیز مانند آنها وابسته به آگهی تبلیغاتی این و آن است که اگر قرار بود کیهان چنین باشد امروز یکی مانند شما بود نه روزنامه‌ای که سال‌هاست به دلیل ایستادن بر سر اصول خود و دفاع از انقلاب و نظام، حتی از حق و حقوق قانونی خود نیز در بسیاری از موارد محروم شده است. "
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: