7:59 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
پرسش
کد خبر: 65515 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ شهريور - 8:05 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

فعال اصولگرا: بعید است اصولگرایان از لاریجانی حمایت کنند

با این حال اگر لاریجانی درصدد است تا جریان اصولگرا به عنوان عقبه تفکری او با هم متحد شده و از او در انتخابات حمایت کنند این امر چندان محتمل به نظر نمی‌رسد، مگر اینکه ما به دنبال این باشیم که در سال ۱۴۰۰ از یک دولت ائتلافی برخوردار باشیم.در این صورت همه جناح‌ها باید به جای کسب قدرت به این فکر باشند که مسائل و مشکلات کشور را حل کنند، زیرا می‌دانند جناح‌ها اگر درگیر رقابت‌های درونی شوند نمی‌توانند در انتخابات شانسی برای پیروزی داشته باشند.

فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که محتمل نیست که جریان اصولگرا از علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حمایت کنند.حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به احتمال حضور لاریجانی در انتخابات سال ۱۴۰۰، گفت: از قدیم گفته اند که فرض محال محال نیست.

او ادامه داد: به نظرم در انتخابات آینده این جناح‌های مختلف هستند که باید برای لاریجانی شرط بگذارند؛ شرط جناح‌های مختلف هم برای آقای لاریجانی این است که در صورتی تحت حمایت جریان ما خواهی بود که زیر چتر حمایتی سایر جریان‌های سیاسی نباشی، بنابراین ما به سمت انتخاباتی پیش می‌رویم که مرزبندی جناح‌ها بیشتر خواهد بود.

کنعانی مقدم افزود: با این حال اگر لاریجانی درصدد است تا جریان اصولگرا به عنوان عقبه تفکری او با هم متحد شده و از او در انتخابات حمایت کنند این امر چندان محتمل به نظر نمی‌رسد، مگر اینکه ما به دنبال این باشیم که در سال ۱۴۰۰ از یک دولت ائتلافی برخوردار باشیم.در این صورت همه جناح‌ها باید به جای کسب قدرت به این فکر باشند که مسائل و مشکلات کشور را حل کنند، زیرا می‌دانند جناح‌ها اگر درگیر رقابت‌های درونی شوند نمی‌توانند در انتخابات شانسی برای پیروزی داشته باشند.

دبیرکل حزب سبز اضافه کرد: اگر این اتفاق رخ دهد فردی که مورد قبول همه جناح‌ها و گروه‌ها باشد شانس بیشتری برای انتخابات دارد؛ بنابراین بعید می‌دانم که اصولگرایان از لاریجانی حمایت کنند، زیرا همانطور که گفتم مقبولیت ملی حرف اول را می‌زند.

او خاطرنشان کرد: ممکن است که ما در جناح‌های مختلف افرادی داشته باشیم که چندان هم نامشان بر سر زبان‌ها نیست، ولی این قابلیت را دارند که نقطه وصل سایر جناح‌ها برای تشکیل یک دولت کارآمد و ائتلافی باشند.

 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: